ChcemKvas.sk

Ako to funguje?

Vyberiete si tovar o ktorý máte záujem

Máte možnosť si u nás zakúpiť ovocie alebo kvas na pálenku. Je na Vás akú formu ovocia si vyberiete. V ponuke máme marhule, jablká, slivky atď.

Objednáte si tovar formou rezervácie

Ovocie si objednáte telefonicky, emailom alebo online na našom eshope. Rezervujete si množstvo ovocia a o presnom dodaní Vás budeme informovať telefonicky.

Budeme Vás kontaktovať

Keď nám bude ovocie dodané priamo zo sadov, budeme Vás kontaktovať aby ste si tovar vyzdvihli alebo pošleme fotky o uskladnení v pálenici vo forme kvasu.

Ovocie a kvas na kľúč

Ovocie na kľúč

Ovocie vozíme priamo zo sadov, preto Vás budeme telefonicky kontaktovať, keď bude Vaša objednávka pripravená na vzdvihnutie. Potrebujete si doniesť sudy, do ktorých si ovocie preložíte. Kýbliky na prehodenie ovocia Vám požičiame. Ovocie býva už niekedy v tekutejšom stave, nakoľko je určené na pálenie, preto si nenoste debničky ale priamo sudy. V prípade väčšieho odberu Vám započičiame 500L prepravné kade, v ktorých ovocie dovážame, tie nám následne vrátite. Ovocie po preložení do Vašich nádob vždy zvážime a zaplatíte za presné množstvo, ktoré si od nás odveziete.

Kvas na kľúč

Nechce sa Vám trápiť so zakladaním kvasu? Nemáte čas, priestory, dodávku na prevoz? Nevadí. Objednajte si u nás ovocie aj so založením kvasu. Marhule profesionálne odkôstkujeme, založíme kvas, odsledujeme celý kvasný proces a kvas bude u nás uložený v ideálnych podmienkach. Po dokvasení je možnosť objednávky pálenia v autorizovanej pálenici pri nás, ktorý zabezpečíme. Už sa viac nemusíte trápiť a dostanete vlastnú pálenku bez námahy od profesionálov.

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď? Napíšte nám info@chcemkvas.sk alebo zavolajte na +421 948 316 876

Aký je postup?

Ovocie dovážame na kamiónoch. Zákazník nahlási objednávku a deň, dva pred dovozom mu dáme info a príde si po ovocie. Je nutné si doniesť sudy, nie vrecia, pretože ovocie je prezreté a tečie. Ovocie si zákazník prehádže do sudov (treba aby s tým počítal, že mu to nebudeme nakladať my), potom mu to zvážime a zaplatí reálny počet kg.

Prečo dovážame ovocie v dané mesiace?

Snažíme sa dovážať, čo najviac prezreté ovocie aby mali čo najvyššiu cukornatosť. Také ovocie je najvhodnejšie na vypálenie pálenky.

V akom stave príde objednané ovocie?

Ovocie je už tak prezreté, keďže vozíme na kvas neskoré zbery, že príde väčšinou už v tekutejšom kašovitom stave – čo je pre kvas dobré, pretože po naložení tam nebude vzduch. Treba si preto priniesť sudy alebo nádoby z ktorých to nevytečie.

Viete vystaviť faktúru alebo iný doklad?

Áno, sme s.r.o. a naša činnosť je legálna.

Robíte aj dovoz?

Dovoz je možný pri odbere minimálne 4 tony.

Kde je možný odber?

Máme 2 odberné miesta. V Brezolupoch – 4km od Bánoviec nad Bebravou a pri Turčianskych Tepliciach. Prípadne máte možnosť uskladniť kvas priamo v pálenici.

Aká je cukornatosť?

Marhule cca 14-17 brixov, výdatnosť cca 7 – 9 litrov zo 100 kg kvasu bez pridania cukru. Priemer marhúľ dopestovaných na sk je pritom cca 6 litrov zo 100 kg kvasu.

Doplnkové služby

V prípade záujmu Vám vytvoríme vlastnú etiketu a dodáme elegantné fľaše alebo demižóny.

Vypalíme Vám pálenku

V prípade záujmu o vypálenie, je potrebné pred samotným pálením kvasu vypísať objednávkový lístok. Objem vypáleného alkoholu je obmedzený na 50 litrov na jednu adresu. Vypálenie prebieha v licencovanej pálenici